Nowoczesna bankowość

http://www.viem.pl/pl/twoje-finanse/jak-oszczedzac-na-wakacjach

Dzisiejszy świat obraca się wokół nowych technologii. Również w dziedzinie finansów to, co do niedawna wydawało się niemożliwe, dzisiaj staje się naszą codziennością. Banki coraz częściej reklamują swoje produkty hasłem „nowoczesna bankowość”.

Co jednak kryje się pod tym hasłem? Przede wszystkim nowe możliwości zarządzania finansami. Na początek należy wspomnieć o możliwości płatności telefonem. Jednym z nowszych systemów działających w tym zakresie jest system BLIK.

System ten swoim klientom oferuje sześć banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank i PKO BP. Klienci tych banków za pośrednictwem swojego smartfonu, w którym mają zainstalowaną aplikację BLIK, mogą płacić telefonem za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacać gotówkę. Kolejną nowoczesnością, którą oferują nam banki jest biometria głosu, a prościej mówiąc możliwość logowania się do systemu internetowego banku za pośrednictwem komend głosowych.

Kolejna niezwykle przydatna technologia to RWD. Już większość banków oferuje ją swoim klientom. RWD daje możliwości dostosowania strony banku do urządzenia, na którym w danym momencie jest ona przeglądana.

Kolejna ciekawostka to możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu lub adres e-mail, bez podawania numeru rachunku odbiorcy. Współcześnie do tych możliwości dochodzi także opcja dokonywania przelewów za pośrednictwem konta na Twitterze. Choć nie jest ona jeszcze dostępna w Polsce, z pewnością zyska rzeszę zwolenników.