Konta oszczędnościowe

Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome wartości pieniądza. Coraz częściej wolimy odłożyć pewną sumę pieniędzy, która może nam się przydać w najmniej oczekiwanym momencie niż w chwili kryzysu sięgać po kredyt gotówkowy czy chwilówkę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pożyczki prowadzą nas do dużych strat, nawet jeśli ogromne, kolorowe reklamy głoszą – „pierwszy kredyt za darmo”.

Jesteśmy świadomi tego, że pieniądze są niezbędne i mogą być potrzebne w każdej chwili, dlatego coraz częściej decydujemy się na zakładanie kont oszczędnościowych. Konta oszczędnościowe są jedną z najprostszych form oszczędzania pieniędzy. Wiele banków oferuje swoim klientom prowadzenie kont oszczędnościowych zupełnie za darmo.

Jest to bardzo wygodna forma oszczędzania pieniędzy. Najlepiej, jeśli sami ustalimy sobie, jaką kwotę miesięcznie chcemy oszczędzać. Ważne jest to, aby oszczędzać regularnie, tzn.

przelew na konto oszczędnościowe robić raz w miesiącu, np. razem z dokonywaniem przelewów za różne rachunki. Zapominalskim banki oferują możliwość automatycznego, regularnego oszczędzania.

Dzięki temu po każdym dokonanym przelewie, czy płatności kartą, na konto oszczędnościowe wpływa ustalona, niewielka kwota pieniędzy, np. 5 złotych. W miesiącu może uzbierać się z tego całkiem spora suma.

Konta oszczędnościowe są kontami, z których bez ryzyka utraty odsetek można np. raz w miesiącu wybrać dowolną kwotę pieniędzy. Dzięki kontom oszczędnościowym oszczędzamy, ale jednocześnie mamy tę świadomość, że nasze pieniądze nie są zamrożone i możemy je w każdej chwili wypłacić, w przeciwieństwie do pieniędzy, które znajdują się np.

na lokacie.