Coraz większa liczba osób decyduje się na założenie e-konta. Rezygnujemy z tradycyjnych kont, zastępując je prowadzeniem rachunku w bankach internetowych. Stają się one coraz popularniejsze przede wszystkim ze względu na to, że są wygodne. Do swojego konta w banku internetowym mamy dostęp przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W przypadku tradycyjnych rachunków, możemy z nich korzystać wyłącznie w czasie pracy banku. Dzięki temu, że zakładamy konta internetowe, mamy kontrolę nad swoimi finansami.

Bez trudu możemy kontrolować wpłaty i wydatki. Mamy dostęp do bieżących środków, jak również oszczędności. W przypadku tych drugich, obok konta osobistego zakładając konto oszczędnościowe, mamy możliwość regularnego oszczędzania. Dzięki temu stajemy się bardziej świadomi. Wiemy, na co możemy sobie pozwolić i w każdej chwili możemy sprawdzić, czy mamy wystarczającą kwotę pieniędzy, aby kupić potrzebną rzecz, czy skorzystać z pilnej usługi, np. naprawy samochodu.

Konta internetowe to praktycznie same plusy – komfort i wygoda, możliwość kontrolowania finansów i świadome korzystanie z nich. I pomimo takiego ogromu pozytywów, konta internetowe mają jeden minus. Przez to, że są one wirtualne, można się do nich włamać. Dlatego bardzo ważne w przypadku prowadzenia kont internetowych jest szyfrowanie ich odpowiednio trudnym i skomplikowanym loginem i hasłem, które będzie trudniej ukraść hakerowi niż popularny syla123 (od imienia), czy 01.01.70 (od naszej daty urodzenia).

Starajmy się maksymalnie zabezpieczać swoje finanse, stosując odpowiedniej jakości hasła. Z pewnością może nas to uchronić przed ewentualnymi przykrymi doświadczeniami.