Inwestujmy pieniądze

Viem.pl - portal finansowy

Żyjemy szybko, pochłonięci pracą i codziennymi obowiązkami. Nie mamy czasu na planowanie przyszłości. Na kursy zapisujemy się w ostatniej chwili, wizytę u lekarza umawiamy, gdy coś się dzieje, a chcąc wyjechać na wakacje, korzystamy z ofert last minute. Niejednemu z nas ucieka nie tylko życie, ale również pieniądze. Nie planujemy i nie kontrolujemy swoich wydatków.

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, gdzie uciekają nam pieniądze. A są one wszędzie – w rachunkach, biletach do kina, czy do teatru, codziennej kawie na mieście i jedzeniu w restauracjach. Kiedy przychodzi moment, w którym zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że nierozsądnie korzystamy z zarobionych przez nas pieniędzy, zapala nam się w głowie czerwona lampka. W takiej sytuacji najczęściej podejmujemy wyzwanie planowania i kontrolowania swoich pieniędzy. Podejmujemy także decyzję o regularnym oszczędzaniu.

Zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że zaoszczędzone pieniądze możemy zainwestować. Pytanie tylko, w co warto inwestować? Przede wszystkim w siebie – w kursy, szkolenia, czy studnia podyplomowe. Ponadto ciekawą inwestycją są nieruchomości. Wymagają one jednak dość sporych sum pieniędzy. Warto inwestować także w akcje opłacalnych spółek, jak również papiery wartościowe.

Kolejną ciekawą propozycją inwestycji są giełdy, na których można zarobić imponujące sumy pieniędzy możliwe do dalszego inwestowania. Pamiętajmy, że to co zainwestujemy z pewnością nam się zwróci nawet kilkukrotnie – w przeciwieństwie do kolejnej kawy czy kebabu na mieście.