Finanse społecznościowe

Potrzebujesz szybkiej gotówki, ale nie chcesz zaciągać zobowiązania w banku czy firmie specjalizującej się w pożyczaniu pieniędzy? Powinieneś rozważyć możliwość skorzystania z finansów społecznościowych. Jednak czym tak właściwie są te finanse społecznościowe? Co kryje się pod tą nazwą? Finanse społecznościowe to, najprościej mówiąc, pieniądze należące do osób, które są zdecydowane ci je pożyczyć. Z finansów społecznościowych można skorzystać za pośrednictwem serwisu internetowego kokos.pl.

Na tej platformie rejestrują się i weryfikują użytkownicy, którzy chcą pożyczyć pieniądze innym osobom oraz użytkownicy, którzy potrzebują pieniędzy. Użytkownicy preferujący alternatywne metody pożyczki. Pożyczanie pieniędzy za pośrednictwem serwisu kokos.pl wymaga przede wszystkim zaufania.

Użytkownicy sami określają, jaką kwotę są w stanie pożyczyć, na jaki okres czasu i z jakim oprocentowaniem. W ten sposób osoby chcące otrzymać pożyczkę mogą wybierać spośród przedstawionych ofert. Mechanizm działa także w drugą stronę. To osoby, które potrzebują gotówki określają ile chcą pożyczyć, na jak długi czas oraz ile są w stanie za to zapłacić.

Co ciekawe, pożyczki na portalu kokos.pl to nie wszystko. Platforma oferuje również wymianę walut, często po kursie zdecydowanie niższym (w przypadku zakupu) lub wyższym (w przypadku sprzedaży) niż w bankach, czy kantorach wymiany walut. Jeśli więc potrzebujesz szybko pożyczyć pieniądze, sprawdź koniecznie alternatywną możliwość pożyczki, którą daje serwis kokos.

pl.